АД "Водостопанство на РСМ" - Скопје

   

Календар на активности
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Интервентно чистење на река Лажечка во с.Лажец со цел  зголемување на пропусната моќ на реката со отстранување на пластични шишиња и друг градежен материјал кои месното население ги фрла во реката. По интервенцијата, нивото на реката се намали за половина метар и не постои опасност од поплавување на куќите во с.Лажец.

 

bitola.lazec1bitola.lazec2

 

 

   

Користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.