АД "Водостопанство на РСМ" - Скопје

   

Календар на активности
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Извршниот директор на А.Д. „Водостопанство на Република Македонија„ Илми Селами, денес (петок, 31.08.2018) ќе учествува на настанот на кој ќе се означи почетокот на градежните работи на системот за наводнување „Равен- Речица“. На овој настан ќе учествува претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, лидерот на ДУИ Али Ахмети, Министерот за Шумарство и Водостопанство Лупчо Николовски, Министерот за Економија, Крешник Бектеши, градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи и други претставници на централната и локалната власт.

   

Користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.