АД "Водостопанство на РСМ" - Скопје

   

Календар на активности
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Заклучно со 01.03.2023 година се заврши со чистење на Крушевска река во должина од 3 км.
Во прилог галерија од активностите

 

Моментално, во подружницата, се работи на оспособување на хидросистемот за снабдување вода за наводнување на тутунски расад за сезона 2023. Во прилог го објавуваме распоредот на каналите каде ке биде дистрибуирана вода, а полнењето ке започне по 20 ти март.

Picture8

   

Користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.