АД "Водостопанство на РСМ" - Скопје

   

Календар на активности
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Вработените во Подружница ,,Радовишко Поле’’- Радовиш во периодот од 10.07.2023 година до 25.07.2023 година продолжија со тековни активности на деталната каналска мрежа за наводнување. 


Picture1Picture2


Скршен хидрант на RV3,DV5. 

 Picture3

Запушен шибер на SV1.

Picture4Picture5

 Заглавен хидрант на RV1, DV5.

  Picture6

 Запушена линија кај затварач на RV3, DV2. 

Picture7Picture8

 Избиено вртено и гумица кај зебено DV4.

Picture9

 Запушена решетка кај ПС – Раклиш. 

Picture10

 Поставен PGS и жиго спојка на RV2, DV5.

   

Користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.